Najnowsze posty
Uszkodzenie okularów może zdarzyć się każdemu. Wystarczy, że przez przypadek zrzucisz je z pewnej wysokości, przydusisz ciężkimi przedmiotami lub nawet usiądziesz na nie, a nieszczęście gwarantowane. Jednak nie ma co załamywać ręce, bo nie zawsze sprawa jest przegrana. Sprawdź, jak naprawić okulary w domowych warunkach, aby można było dalej z nich korzystać.
Powszechnie znana Kropelka może nie poradzić sobie ze sklejeniem plastikowych oprawek. W tym celu lepiej użyj specjalnego kleju do plastiku, który cechuje się dużą mocą. Alternatywą jest także żywica epoksydowa, jednak jej nakładanie wymaga szczególnej wprawy i cierpliwości. Poza tym musisz nakładać ten klej w strategiczne miejsca, gdyż źle nałożona może sprawić, że okulary będą wyglądać mniej estetycznie.
Bardzo ważne jest to, żeby w trakcie klejenia okularów koniecznie uważać, żeby klej nie przedostał się na soczewkę. Dzięki temu, że pozostanie ona w nienaruszonym stanie, to w razie zakupienia nowych oprawek okularowych, będziesz mógł wykorzystać soczewki ze starych okularów i zmniejszyć swoje koszty.
Obecnie już coraz rzadziej skleja się uszkodzone oprawki plastikowe. W końcu dostęp do nich jest tak duży, że z powodzeniem możesz zakupić nowe i dołożyć do nich posiadane już soczewki. Oczywiście, jeśli zastanawiać się, jak naprawić połamane okulary plastikowe, a dokładnie oprawki i chcesz w nich później chodzić jedynie przez jakiś czas, to możesz skorzystać ze sprawdzonych trików.
Kiedy zniszczeniu, a raczej obluzowaniu ulegną noski, to nie musisz się obawiać. Dziś można je z łatwością zakupić i wymienić. Specjaliści zalecają, aby co jakiś czas dokonywać takiej wymiany, żeby okulary nadal spełniały swoją funkcję i nie traciły na estetyczności. Zresztą to samo tyczy się zauszników, które również szybko się zużywają, ale na szczęście można je bez problemu samodzielnie wymienić.
W razie konieczności możesz też naprawić żyłkę. Jednak będziesz potrzebować odrobinę większej sprawności manualnej. Musisz kupić do tego nową żyłkę, a także plastikową wstążkę. Wystarczy, że naciągniesz żyłkę za pomocą wstążki i w ten sposób naprawisz okulary.
Oczywiście może okazać się, że zniszczeniu ulegną nawet te z pozoru niezniszczalne okulary z metalowymi oprawkami. W takiej sytuacji wystarczy je zlutować i w ten sposób naprawić. Tak naprawdę dotyczy to zarówno modeli wykonanych ze stopów metali, jak i z tytanu. Jeśli masz takie umiejętności, to możesz wykonać ten proces samodzielnie, a jeśli nie to skieruj się do fachowca, który ma odpowiednie urządzenie do lutowania.
Jeśli uszkodzeniu ulegnie soczewka okularowa, to niestety niewiele da się z tym faktem zrobić. Tym bardziej, kiedy miała ona powłokę antyrefleksową. W takim przypadku konieczne będzie zamówienie nowej soczewki.
Jedynie w przypadku zarysowań jest możliwość zastosowania sprawdzonych metod – w innym naszym artykule dowiesz się, jak usunąć rysy z okularów.
Jeśli naprawa okularów przerasta Twoje umiejętności, to nie oznacza to, że musisz je wyrzucać. W końcu zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalisty, np. optyka. Możesz liczyć na jego pomoc w Internecie – po prostu napisz wiadomość lub sprawdź, czy świadczy on też usługi związane z naprawą okularów, bądź też odwiedź optyka stacjonarnego w swojej okolicy. W takim przypadku raczej musisz przygotować się na konieczność dokonania dodatkowej zapłaty.
DOŁĄCZ DO SUBSRYBENTÓW NEWSLETTERA
Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i trendami okularowymi!
ZWROTY DO 30 dni
masz aż 30 dni na decyzję czy chcesz zostawić swoje okulary czy zwrócisz
Gwarancja 100% zwrotu
jeśli zakup Ci nie odpowiada zwrócimy 100% kosztów przy zakupie okularów, także koszty soczewek okularowych!
Ceny niższe niż w salonie
w porównaniu ze średnimi cenami okularów w salonie optycznym zaoszczędzisz nawet do 70%